ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14204117
*
nr 1420 4117
Spegel
Gustaviansk stil, Förgylld, 80x56
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2021
kl 19:51:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/9 10:38:48
1
700 kr
27/9 16:50:16
2
1.100 kr
27/9 16:54:40
1
900 kr
27/9 16:54:40
2
1.000 kr (Budbetjänt)
27/9 16:55:01
1
1.100 kr
27/9 16:55:01
2
1.100 kr (Budbetjänt)
27/9 16:55:26
1
1.200 kr
27/9 19:07:13
2
1.400 kr
27/9 19:46:03
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gustaviansk stil gustavianska gustavianskt gyllene spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1420 4117
Spegel
Gustaviansk stil, Förgylld, 80x56
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/9 10:38:48 | 1 | 700 kr |
27/9 16:50:16 | 2 | 1.100 kr |
27/9 16:54:40 | 1 | 900 kr |
27/9 16:54:40 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
27/9 16:55:01 | 1 | 1.100 kr |
27/9 16:55:01 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
27/9 16:55:26 | 1 | 1.200 kr |
27/9 19:07:13 | 2 | 1.400 kr |
27/9 19:46:03 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gustaviansk stil gustavianska gustavianskt gyllene spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45